24 maja rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Kodeks pracy, która na stałe wprowadza pracę zdalną do polskiego porządku prawnego. Jej definicja została określona jako praca wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika, np. w jego miejscu zamieszkania, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
Praca zdalna będzie mogła być uzgodniona przy podpisywaniu umowy o pracę lub w trakcie jej trwania – w tym drugim przypadku nie będzie potrzebna forma pisemna. Regulacje dotyczące zdalnego wykonywania obowiązków względem pracodawcy mają być określone w porozumieniu zawartym miedzy pracodawcą a związkami zawodowymi lub w regulaminie ustalonym przez pracodawcę. Taka forma zatrudnienia ma ułatwić godzenie obowiązków rodzinnych i zawodowych zwłaszcza rodziców należących do grup o niższych wskaźnikach aktywności zawodowej.
Przepisy dotyczące pracy zdalnej wejdą w życie 14 dni po opublikowaniu ustawy. W założeniach ustawy zapisano, że nie wolno dyskryminować pracowników zdalnych oraz zagwarantowano im pełną swobodę do przebywania w zakładzie pracy.